Přebory Prahy juniorů a dorostenců 1. den

05.06.2016 19:23

Zásluhou Honzy Sirotka a Martina Olšanského jsme si první den připsali dvě stříbrné medaile. Honza Sirotek se druhý umístil v hodu diskem juniorů za výkon 36,28m. Martin Olšanský bral druhé místo v kategorii dorostu a to v běhu na 1500m časem 4:34,81
Chlapcům Gratulujeme!!!
Honza se svým výkonem spokojený nebyl, přestože se potýkal se zdravotními komplikacemi. V sobotu ho čeká oštěp, kde určitě také chce zaútočit na medaili.
Martin si na těchto závodech chtěl zaběhnout čas, který by mu zajišťoval start na republice. Bohužel závod všichni rozběhli vlažně, a naplno se běželo až posledních 400m (Martin- 63,5  )
Závodili i další naši atleti.
Na 110m př. juniorů si svojí premiéru odbyl Daniel Cheníček časem 18,24
Dvojnásobné zastoupení jsme měli v dorostenecké kategorii v běhu na 100m př. Kačka Hobzové závod bohužel nevyšel podle představ- 17,52. Naopak osobní maximum si posunula Kateřina Špačková na 17,90.
Ve vrhu koulí se o dobré umístění snažil dorostenec Jiří Šindelář. Přestože 5kg vážící náčiní dokázal poslat za 10m hranici, nedokázal se udržet v kruhu a jeho jediný platný pokus- 8,85m mu nestačil ani na finálovou osmičku.
Mezi juniory v běhu na 400m se představil i náš Tomáš Vodička. Tomášovi se podařilo vyhrát svůj rozběh ve kvalitním čase 51,73, což je nová hodnota osobního maxima. Celkově obsadil neoblíbené 4. místo.
Poslední závodící v našich barvách byla v pátek Terka Špačková. Ta si zde odbyla premiéru v běhu na 400m a hned z toho byl v celku kvalitní čas- 62,93.